Чи оподатковуються гроші при переказі з картки на картку: особливості процедури

0
417

Содержание

Чи оподатковуються гроші при переказі з картки на картку: особливості процедури, в якому випадку податкова служба може перевірити рахункиНа сьогоднішній день практично у всіх людей є банківські карти. Завдяки цьому, переклади стали також широко поширені. Однак багатьох людей цікавлять податкові наслідки переказу з картки на картку фізичної особи. Ця тема актуальна зараз не тільки для підприємців, а й для фізичних осіб банківськими картами користуються практично всі: оплачують покупки в магазинах і здійснюють перекази між один одним. Головною умовою є те, що у користувача на рахунку повинні бути гроші, а також підключення до Інтернету. Переклади підприємцям також не є винятком, адже сьогодні багато інтернет-магазинів користуються перекладами.

Які можуть бути наслідки?

Багатьох людей цікавить питання про те, які можуть бути наслідки при перекладах:

Для платника Якщо фізична особа є платником, то при переказі грошей це не несе за собою жодних санкцій
Для одержувача Всі кошти, що прийшли на рахунок, оподатковуються. Для одержувача можуть виникнути наслідки

 

Ці моменти потрібно враховувати при перекладі і прийомі грошових коштів на банківські карти.

Люди також діляться на звичайних фізичних осіб і на фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Чому можуть перевіряти рахунки у підприємців?

На сьогоднішній день є велика кількість фізичних осіб-підприємців. Логічно, що податкові та інші служби таким способом намагаються знайти додаткові джерела доходів, щоб знімати з них податки.

Згідно із законодавством, банки зобов’язані інформувати про всі рахунки даної особи. Навіть про тих, які є просто зареєстрованими на фізичну особу. Фахівці банку можуть надати інформацію про відкриття рахунку та його даних, але абсолютно не зобов’язані надавати інформацію про рух грошових коштів на рахунках.

Чому ФОПи використовують непідприємницькі рахунки?

Деякі підприємці використовують рахунки для звичайних фізичних осіб. обумовлено це наступними причинами:

  • Не всі фізичні особи-підприємці знають, що можна використовувати спеціальні рахунки;
  • ФОПи 3-ї групи намагаються зменшити оподаткування підприємницьких операцій, а також знизити ліміт операцій за рік;
  • ФОПи 2-ої групи, щоб знизити ліміт операцій за рік (до 1,5 млн.грн.).
ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Профессия специалист по машинному обучению (ML-специалист): где учиться, зарплата, плюсы и минусы

Якщо податкова служба дізнається про те, що у людини є кілька рахунків, то фахівці нададуть лише інформацію по ним. Якщо потрібно отримати інформацію про рух грошових коштів, то зробити це можна тільки після судової постанови. Якщо є обґрунтовані дії, то суд може примусити банк до розкриття повної інформації про банківські рахунки. Однак, як показує практика, такі процедури займають тривалий час і отримати схвалення далеко непросто. Якщо у банків працює некомпетентний персонал, то вони можуть знехтувати правилами і розкрити цю таємницю. В такому випадку можна подати позов до суду, так як вони не мають права надавати цю інформацію просто так.

Податкові наслідки

Якщо податкова служба все ж дісталася до банківських рахунків і грошових коштів на них, то вони можуть піддати їх оподаткуванню. У такому випадку, від коштів стягується ПДФО-18% і військовий збір 1,5% від суми.

Таким чином, практично всі люди користуються банківськими картами і навіть не замислюються про те, що податкова служба з отриманих грошей може списати за це податок. Однак не варто переживати, так як без постанови суду податкова служба не зможе відстежити грошові перекази. Якщо банк надав дані податковій службі без звернення до суду, то тут є можливість подати позов до суду на банк. При виникненні питань рекомендується звернутися до фахівців. Вони детально розкажуть, як діяти в таких ситуаціях.